FSBB15CH60
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
FSBB15CH60
Part Number : FSBB15CH60
Manufacturer : Rochester Electronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : FSBB15CH60 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Height : 4.5 mm
Weight : 13.32 g
Voltage : 600 V
Number of Pins : 27
Power Dissipation : 50 W
Max Supply Voltage : 450 V
Min Breakdown Voltage : 600 V
Min Operating Temperature : -20 °C
Collector Emitter Breakdown Voltage : 600 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Power Driver Modules
Qty : 7825 In Stock
Applications : Pro audio, video & signage Building automation Motor drives
Width : 27 mm
Length : 44 mm
Current : 15 A
Case/Package : PDIP
Output Current : 15 A
Max Current Rating : 15 A
Max Collector Current : 15 A
Max Operating Temperature : 125 °C
Collector Emitter Voltage (VCEO) : 2.3 V
Collector Emitter Saturation Voltage : 2.3 V